Senior DevSecOps Engineer

Zagreb, Croatia

Diverto

Page description

View company page

Opis tvrtke

Jedan smo od vodećih pružatelja usluga s područja informacijske sigurnosti za tvrtke, institucije i ostale organizacije. Postojimo od 2007. godine i sjedište nam je u Zagrebu u Hrvatskoj.

Štitimo klijente od sigurnosnih prijetnji koje mogu uzrokovati krađu povjerljivih informacija, financijske gubitke i reputacijsku štetu.

Pružamo usluge i razvijamo produkte i rješenja kako bi naši korisnici dosegli željenu razinu sigurnosti.

Opis posla

Radno mjesto: u uredu (Zagreb, Osijek) i/ili od doma, prema dogovoru.

Odgovornosti:

  • Rad na dizajnu, dokumentiranju, izgradnji, osiguranju i održavanju Elasticsearch i Elastic Security rješenja
  • Razvoj i integracija infrastrukture za prikupljanje, obradu i analizu sigurnosnih događaja (eng. SIEM).
  • Razvoj rješenja za integraciju SIEM-a sa ostalim sigurnosnim rješenjima.
  • Konfiguriranje SIEM-a i popratnih razvojnih rješenja za rad u pripadajućoj/traženoj okolini.
  • Održavanje SIEM-a i popratnih razvojnih rješenja za rad u pripadajućoj/traženoj okolini.
  • „Troubleshooting“ SIEM-a u slučaju degradacije performansi ili zastoja rada.
  • Develop and improve systems and application monitoring
  • Implementira zaokruženi CI/CD u svakodnevni rad
  • Definira i implementira SSDLC princip rada u svakodnevni rad
  • Samostalno inicira i provodi aktivnosti s ciljem optimizacije isporučenog rješenja
  • Samostalno inicira i provodi „security hardening“ isporučenog rješenja
  • Osigurava da su sustavi sigurni i zaštićeni od kibernetičkih prijetnji

Kvalifikacije

Tražena iskustva i znanje:

  • 5 godina radnog iskustva u DevOps/IT security domenama.
  • Stručno znanje Elasticsearch platforme - Više od 3 godine iskustva kao Elasticsearch inženjer.
  • Iskustvo u radu s Elasticsearchom: dizanje produkcijskog klastera, upravljanje indeksima, korištenje XPack proširenja, poznavanje i korištenje Curator akcija i(li) ILM politika.
  • Iskustvo u radu s Logstashom/filebeat: pisanje konfiguracija za pipeline.
  • Iskustvo u radu s Kibanom: korištenje i poznavanje Monitoring i Management sekcije, poznavanje strategija i tehnika vizualizacije
  • Iskustvo u radu s Linux OS: napredno poznavanje Linux arhitekture, korištenje naredbi unutar sh/bash okoline.
  • Poznavanje SSDLC principa rada.
  • Napredno poznavanje CI/CD načina rada i vezanih tehnologija.
  • Napredno poznavanje Ansible alata za automatizaciju.
  • Dobro poznavanje znanje mreža i mrežnih protokola.
  • Iskustvo sa radu sa service desk alatima.
  • Dobro poznavanje programiranja i razvoja Bash i(li) Python skripti.
  • Izražene komunikacijske i organizacijske vještine.
  • Proaktivnost i samostalnost u izvršavanju poslova.
  • Engleski jezik - napredno znanje u govoru i pismu.
  • Vozačka dozvola B kategorije.

Poželjna iskustva i znanje (ne očekujemo, ali su svakako prednosti):

  • Posjedovanje nekog od Elastic certifikata (npr. Elastic Certified Engineer)
  • Iskustvo u radu s Elastic agent ili Elastic Beats agentima.
  • Iskustvo u radu s Beats Management ili Fleet.
  • Iskustvo u ulozi System administratora.
  • Iskustvo u InfoSec radnom okruženju.
  • Iskustvo u radu s Docker alatom: stvaranje i podizanje Docker Images, poznavanje i korištenje Docker inspect naredbi, pisanje docker-compose datoteka.
  • Iskustvo u radu s Cloud infrastrukturom i servisima.
  • iskustva sa Elastic observability stack
  • iskustva rad sa Elastic machine learning nodes and jobs

Dodatne informacije

Nudimo:

  • Učenje i dijeljenje iskustava sa poznatim i cijenjenim stručnjacima iz područja IT sigurnosti.
  • Certificiranje (Elastic, SANS/GIAC, OffSec, (ISC)², ISACA, CompTIA, EC-Council, Cisco, Security Blue Team, …) i interne edukacije/radionice.
  • Izazovne projekte koji uključuju aktualna IT rješenja.
  • Stimulativna primanja.
  • Dodatno i dopunsko zdravstveno osiguranje.
  • Multisport članarina.
  • Ugodan uredski rad + mogućnost rada od kuće prema dogovoru.
  • Share this job via
  • or

* Salary range is an estimate based on our InfoSec / Cybersecurity Salary Index 💰

Tags: Ansible Bash Blue team Business Intelligence CI/CD Cloud CompTIA DevOps DevSecOps Docker Elasticsearch GIAC ISACA Linux Machine Learning Monitoring Python SANS SIEM

Region: Europe
Country: Croatia
Job stats:  7  0  0